روحانی: دولت خانه ساز خوبی نیست – ویکی مدیا ایران

ارسال شده توسط

انتخاب: رئیس‌جمهور با بیان اینکه تمام حکومت‌ها برای خانه‌دار شهروندان طرح‌هایی داشته‌اند، تاکید کرد: همه تلاش کردند راه حلی برای این مسئله پیدا کنند
روحانی با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در طول دهه‌های اخیر اظهار داشت: من امروز را به نیروهای مسلح و به ارتش و به ویژه نیروی هوایی به خاطر تلاش‌هایشان در ۳۹ سال قبل و طی این سال‌ها به ویژه دفاع مقدس تبریک می‌گویم که کارهای بزرگی انجام دادند. آنها در دومین روز دفاع مقدس با ۱۴۰ فروند به عراق رفتند و اهداف استراتژیک را نابودند کردند و روحیه دشمن را خرد کردند. دشمن ساعت پنج بعد از ظهر به کشور حمله کرد ولی ساعت پنج صبح فردای آن روز، مردم شاهد حرکت غرورآفرین نیروی هوایی ارتش بودند و بزرگترین نور امید را برای دفاع مقدس روشن کردند و نشان دادند ملت ایران ملت موفق و پیروزی است.

به نوشته ایلنا، روحانی با بیان اینکه مسکن برای همه افرد و به ویژه ایرانیان بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: مسکن با منزل فرق می‌کند. مسکن یعنی محلی که انسان با ورود به آن، احساس آرامش می‌کند. اگر درب منزل را باز کردید و نفس راحت کشیدید و احساس کردید به محل امن‌تری وارد شدید، آنجا مسکن است. البته به تعبیر قرآن یک همسر با وفا هم باید آنجا باشد تا آن مکان مسکن شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مسکن فقط در بافت فرسوده نیست و دنیای وسیعی دارد که باید نوآفرینی و بازآفرینی کرد، تصریح کرد: مسئله جان و حیات مردم اصل است. مهمترین اصل در این طرح، مسئله زندگی مردم، سلامت و جان مردم است. اگر خدایی نکرده در منطقه فرسوده زلزله بیاید و فرزندان کوچک و سالمندان و جوانان زیر آوار باقی بمانند، همه متاثر می‌شویم.

دولت دوازهم برای تقویت نیروهای مسلح قدم‌های خوبی برداشته و برخواهد داشت

رئیس‌جمهور با اشاره به اجرای فرمان بازآفرینی شهری تصریح کرد: طرحی که امروز به دنبال آن هستیم یک برنامه اساسی دولت برای مسکن، برای سلامت جان مردم، برای آماده کردن مسکن برای خانه اولی‌ها نوسازی و بازآفرینی محلات فرسوده و طرح جدیدی در مساله مسکن است که به طور اختصار توضیح می‌دهم.

راه حل درست بازآفرینی همه منطقه فرسوده است

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه برخی از مردم اجاره‌نشین بوده‌اند می‌دانند مسکن چقدر مهم است، ابراز داشت: من خودم اجاره‌نشین بودم و چهار، پنج صاحبخانه را تجربه کردند. اجاره‌نشینی سخت است. برای انسان مشکل است. اگر بچه‌ای بیشتر زیر دوش حمام بماند، از آن بالا می‌گویند چاه پر شد. بچه در خانه را محکم می‌بندد، از آن بالا می‌گویند در خانه است. اجاره دیر می‌شود، صبح که به او سلام می‌کنی به گونه‌ای دیگر حرف می‌زند و از پاسخ سلامش آدم را آزار می‌دهد.

رئیس شورای عالی اقتصاد ادامه داد: در کشاورزی تقریبا همه کارها دست مردم است و بخش‌های زیردست دولت اندک هستند. در بخش صنعت بخشی دست مردم و بخشی دست دولت است و دولتی‌ها هم بنگاه‌ها را دو دستی چسبیده‌اند.

وی اضافه کرد: برخی از استان‌های ما روی گسل هستند و خطر زیادی وجود دارد. همه در استان‌ها باید تلاش کنیم ولی اگر بخواهیم اولویت‌بندی کنیم، باید به استان‌هایی اولویت بدهیم که امکان زلزله بیشتر است.

روحانی با یادآوری اینکه اینکه من حس می‌کنم که بنگاه‌های اقتصادی را از دست دولتی‌ها گرفتن سخت است، بیان کرد: بنگاه‌های اقتصادی باید به مردم واگذار شوند. کار دولت بنگاه‌داری اقتصادی نیست. نهادهای عمومی و نیروهای مسلح هم باید این کار را بکنند. ساخت مسکن هم باید به مردم واگذار شود. ما هم باید مردم را یاری کنیم.

اجاره‌نشینی سخت است

انتخاب: رئیس‌جمهور با بیان اینکه تمام حکومت‌ها برای خانه‌دار شهروندان طرح‌هایی داشته‌اند، تاکید کرد: همه تلاش کردند راه حلی برای این مسئله پیدا کنند. من تاکید می‌کنم دولت خانه‌ساز خوبی نیست کما اینکه تاجر و بنگاه‌دار خوبی هم نیست. هر کاری که به دولت سپرده شود و می‌توانستیم به مردم واگذار کنیم حتما ضرر می‌کنیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری که در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: ایام دهه فجر را به همه ملت ایران و به پرسنل نیروهای هوایی که امروز به نام آنها است که کار عظیمی آنها در ۱۹ بهمن ۵۷ انجام دادند که می‌توان را به ضربه نهایی تعبیر کرد.

طرح امروز برنامه اساسی دولت برای مسکن است

رئیس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: آسمان به همه کشاورزان، دولت و مسئولان می‌گوید خود را برای سال آینده آماده کنید. اگر این کار را نکنیم محصولات ما خشک می‌شوند. باید صدای را شنیده و بر مبنای صدا اقدام کرد.

بخشی از کشور ما روی گسل و خط زلزله است

روحانی با بیان اینکه زلزله صدای محکمی برای ما داشت مخصوصا تکانه‌ای که یک شب در تهران رخ داد، اظهار داشت: بخشی از کشور ما روی گسل و خط زلزله است. اگر یک ساختمان هزار سال است که محکم باقی مانده، این مسئله نشان می‌دهد، در آن مکان زلزله نمی‌آید یا کمتر می‌آید و اگر می‌آید، شدید نیست.

روحانی با بیان اینکه زلزله کرمانشاه به ما اعلام کرد بیشتر به فکر سکونت‌گاه‌ها، منازل و ادارات باشیم، خاطرنشان کرد: ما باید برنامه‌ای را طراحی کنیم تا مردمی که در بافت فرسوده زندگی می‌کنند با شرایط سهلی به آرامش برسند. دو راه برای این کار وجود دارد؛ یکی دادن تسهیلات و مشوق‌ها است.

وی افزود: دولت یازدهم و دوازهم برای تقویت نیروهای مسلح به ویژه نیروی هوایی قدم‌های خوبی برداشته و برخواهد داشت.

دولتی‌ها بنگاه‌های اقتصادی را دو دستی چسبیده‌اند

وی با بیان اینکه نیروهای هوایی به معنایی السابقون السابقون اولئک المقربون هستند، اظهار داشت: همه نیروهای مسلح و ارتش در ایام انقلاب روزهای پیچیده و سختی را سپری کردند اما در پایان نمره قبلی گرفتند که با الحاق به مردم و کمک کردن به پیروزی انقلاب صورت گرفت اما نمره نیروی هوایی از همه بهتر و بیشتر بود. نمره مطلوب و قابل قبولی داشت. همافران، افسران، درجه‌داران، پرسنل و کارکنان نیروی هوایی با امام بیعت کردند و امید بزرگ را در مردم آفریدند و با کسانی که درصدد سرکوب بودند، جنگیدند.

ارتش در ایام انقلاب نمره قبولی گرفت

وی با بیان اینکه تمام حکومت‌ها برای خانه‌دار شهروندان طرح‌هایی داشته‌اند، یادآور شد: همه تلاش کردند راه حلی برای این مسئله پیدا کنند. من تاکید می‌کنم دولت خانه‌ساز خوبی نیست کما اینکه تاجر و بنگاه‌دار خوبی هم نیست. هر کاری که به دولت سپرده شود و می‌توانستیم به مردم واگذار کنیم حتما ضرر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه زلزله کرمانشاه برای من پیام مهمی داشت، گفت: اینکه می‌گوییم صدای مردم را بشنویم، حرف مهمی است اما باید صدای آسمان و زمین را هم بشنویم. اکنون ما صدای آسمان را می‌شنویم. سال آینده خشکسالی است و ما باید خود را آماده بکنیم و کشاورزها برای نوع کشت خود الگوهای آبیاری را تغییر دهند چراکه الگوی بهاره ۹۷ مانند سال ۹۶ نیست.

دولت خانه‌ساز خوبی نیست

روحانی با بیان اینکه خانه‌دار شدن از آرزوی زوجین است و گاهی دعوای زن و شوهر از همین مسئله مستاجری شروع می‌شود، عنوان کرد: یک وظیفه بسیار بزرگ ما خانه‌دار کردن جوانان ماست. نباید این مسئله طول بکشد بگذاریم. اینها زودتر خانه‌دار شوند. راحت‌تر فرزندان خود را بزرگ کرده و زندگی کنند.

وی اضافه کرد: هم مرد باید در کنار همسر سکونت و آرامش را احساس کند و هم اینکه زن باید در کنار شوهرش احساس آرامش کند. ساختمان و همسر و زوج می‌توانند آرامش ایجاد کند و فرزند صالح و سالم آرامش بیشتری را ایجاد می‌کند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: منطقه‌ای که امام ساکن بودند و منطقه نیروی هوایی تقریبا نزدیک به یکدیگر است. کاری که نیروی هوایی انجام داد توطئه‌های امریکا را به طور کلی نابود کرد. در رژیم گذشته بیشترین سرمایه‌گذاری‌ای در ارتش صورت گرفته بود، در نیروی هوایی بود. تنها پرسنلی که با فرد دیکتاتور دیدار می‌کردند، پرسنل ارشد نیروی هوایی بودند و برای آنها نیروی هوایی اهمیت داشت و سال بعد هم بر برخی از این پرسنل سرمایه‌گذاری کردند که ناموفق بودند.

وی اضافه کرد: آنگاه ممکن است یک خانه بازآفرینی ‌شود ولی خانه‌های اطراف هنوز فرسوده هستند. در واقع راه حل اساسی ایحاد نشده است. راه حل درست بازآفرینی همه منطقه فرسوده است تا آن منطقه به یک بافت پایدار، سالم و کم‌مصرف تبدیل شوند چراکه خانه‌های فرسوده هفتگی دنبال تعمیر هستند یا خودشان باید تعمیر شوند یا تعمیر کار بیاورند.

زلزله کرمانشاه برای من پیام مهمی داشت

مسئله جان و حیات مردم در طرح بازآفرینی شهری اصل است

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *