هشدار سناتور ارشد آمریکایی به ترامپ – ویکی مدیا ایران

ارسال شده توسط

خبرگزاری تسنیم: به نقل از وبگاه اطلاع رسانی مجلس نمایندگان آمریکا ، لیندسی گراهام سناتور ارشد آمریکایی در مصاحبه ای در پاسخ به این سئوال که آیا “برکناری رابرت مولر دادستان ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ می تواند یک جرم قابل استیضاح باشد”، گفت: اگر برکناری مولر بدون دلیل و منطق باشد، احتمالا این طور خواهد بود
گراهام پیش از این وعده داده بود تا تحقیقات مولر بدون هرگونه دخالت سیاسی ادامه یابد. وی هشدار داده است که برکناری مولر از سوی ترامپ می تواند آغازی بر پایان ریاست جمهوری اش باشد.

مولر در حال تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و اتهامات کارزار انتخاباتی ترامپ است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از وبگاه اطلاع رسانی مجلس نمایندگان آمریکا ، لیندسی گراهام سناتور ارشد آمریکایی در مصاحبه ای در پاسخ به این سئوال که آیا “برکناری رابرت مولر دادستان ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ می تواند یک جرم قابل استیضاح باشد”، گفت: اگر برکناری مولر بدون دلیل و منطق باشد، احتمالا این طور خواهد بود.

ترامپ روز شنبه با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد: تحقیقات رابرت مولر دادستان ویژه درباره تبانی با روسیه بر اساس فریبکاری و حیله بوده و اصلا نمی بایستی آغاز می شد چرا که هرگز چنین تبانی وجود نداشته است.

اظهارات گراهام پس از آن است که جان دود وکیل ترامپ هفته گذشته از راد روزن اشتاین معاون دادستان کل آمریکا خواسته بود تا تحقیقات مولر در باره پرونده روسیه پایان یابد.

این در حالی است که سناتورهای جمهوریخواه اخیرا به دونالد ترامپ درباره برکناری رابرت مولر دادستان ویژه پرونده روسیه هشدار داده و گفته اند که ترامپ باید به مولر اجازه دهد تا تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری را ادامه دهد.

در حالی که جمهوریخواهان عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرده اند که تحقیقات درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پایان یافته است ولی اعضای دموکرات این کمیته قصد دارند به این تحقیقات ادامه دهند.

وی در ادامه افزود: گرچه هیچ سند و مدرکی درباره تبانی بین نزدیکان ترامپ و روس ها ندیده ام، ولی متوقف کردن تحقیقات بدون دلیل و منطق نیز یک بحران قانونی ایجاد خواهد کرد.

گراهام اظهار داشت: به نظر من ترامپ با تلاش برای متوقف کردن این تحقیقات بدون منطق و دلیل، مرتکب اشتباه می شود.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *